Święto Baby - Racławice 1 lipca 2012

Tradycyjnie już od kilku lat w Racławicach  jest organizowane Święto Baby. Jak zawsze tej imprezie towarzyszy duże zainteresowanie, bo program artystyczny jest ciekawy, dobrze dobrany, a organizatorzy - Gminny Ośrodek Kultury w Jerzmanowicach i Komitet inicjatyw Społecznych w Racławicach dobrze wywiązują się z roli gospodarza.

Jako pierwsze zaprezentowały się zespoły taneczne ze Szkoły Podstawowej w Czubrowicach – Sweet Girls oraz Black Girls, które przygotowała nauczycielka Jola Grzegorczyk-Sioła.  Po ich występie miała miejsce parada Jurajskiej Orkiestry Dętej z Racławic i Czubrowic, a następnie odbył się koncert Młodzieżowego Zespołu „Mazureczek”, pod batutą Mariusza Mazura. Międzyczasie zostały przeprowadzone konkursy sprawnościowe dla pań. Gwiazdą wieczoru był Roman Kuros i kabaret Fiesta. Artyści zaprezentowali utwory biesiadne, kawały i skecze. Po ich występie miała miejsce zabawa taneczna, na której grał zespół ANGEL.

Obchody święta swą obecnością zaszczycili: okoliczni sołtysi, radni naszej gminy, wójt gminy,  oraz Przewodniczący Rady Powiatu Krakowskiego Tadeusz Nabagło z żoną Mirosławą. Dodać należy, że prowadzącymi program  byli:  Izabela Maciąg i Piotr Śladowski.
Kazimierz Tomczyk


A to kilka zdjęć z imprezy:

sw1

sw2

 

sw4

sw5

sw6

sw7

sw8

sw9

sw10

sw11

sw12

sw13 

Ciekawostki z przeszłości

Dawne wierzenia i zwyczaje

Statystyka strony

Użytkowników : 2
Artykułów : 281
Odsłon : 198382

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości