Kilka słów o koncercie kolęd i przedstawieniu

Stało się już tradycją, że w  Wiejskim  Domu Kultury w Racławicach  odbywają się koncerty kolęd, wykonaniu Młodzieżowego Zespołu „Mazureczek” i Jurajskiej Orkiestry Dętej z Racławic i Czubrowic, pod batutą Mariusza Mazura, organisty kościoła parafialnego w Racławicach.  Odbywają się przy tym także występy artystyczne zespołu Czubrowiacy. Taki koncert oraz  przedstawienie „Babciu, opowiedz mi bajkę” odbył się w niedzielę  29 stycznia 2012 r.

Jak zawsze, tak i tym razem zgromadziło wielu mieszkańców Racławic i Czubrowic, ale także były osoby z innych miejscowości naszej gminy. Byli też goście: wójt gminy, Adam Piaśnik, oraz Wiesław Drygała - Dyrygent i Tamburmajor Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej z Olkusza a także Andrzej Papaj - Kapelmistrz Orkiestry Dętej w Tczycy (student w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu).

Podobnie jak 2011 r., także w tym roku Komitet Inicjatyw Społecznych w Racławicach, przekazał Jurajskiej Orkiestrze Dętej z Racławic i Czubrowic instrument  muzyczny, zwany Tuba B.  (w 2011 r. komitet przekazał  podobny instrument oraz saksofon barytonowy).

Na koniec pragnę dodać, że słowo pisane nigdy nie odda podniosłej atmosfery, zabawy i wzruszeń, jakie miały miejsce podczas koncertu i przedstawienia. Zapraszam zatem do obejrzenia kilku fotografii z tej uroczystości. 

Kazimierz Tomczyk.

                          

12345678

 

Ciekawostki z przeszłości

Dawne wierzenia i zwyczaje

Statystyka strony

Użytkowników : 2
Artykułów : 281
Odsłon : 198387

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości